Konya-Niğde Depremi


Konya-Niğde Depremi

Paylaşım Hakkında Kısa Bilgi

  •   Kategorisi ? :   Güncel Olaylar
  •   Eklenme Tarihi ? :   21-09-2020
  •    Yayımlayan :    cumaliyakar


Dün akşam saat 10:08 de Konya-Ereğli , Niğde-Bor ve Karapınar-emirgazi üçleminde kalan noktada 5.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi. evet haberler bugün itibari ile verir ancak aklıma takılan şı :
Konya ve çevresi neredeyse dünyanın SIFIR riskli deprem bölgesidir.zaten hiçbirinizinde konya da deprem oldu diye bir haber duyduğunuzu da zannetmem.
sonrasında http://bidunyaicerik.com/son-depremler.html sitesinden HAFTALIK ve AYLIK deprem haritasına baktığımda ay içerisinde Adana-Adıyaman-Van-Malatya olarak sıralanan ve sonrasında KONYA-NİĞDE hattı eklenen neredeyse düz bir çizgi üzerinde yoğunlaşıyor.şimdi burası bir deprem fay hattı mıdır ?
Onun ötesinde haritayı zoom-out yaptığımda aşağıdan yukarı doğru grafik şeklinde yükselen yunanistanın belli bölge ve adalarında da ay içerisinde depremler olmuş. haritayı iyice zoom-out yaptığımda bu ay dünyanın hiçbir yerinde deprem olmamış.yani harekette olan bir fay hattı yok.
birincil olarak NİĞDE-BOR'a yakın olan bu deprem bölgesinde bir maden patlaması yaşanmış olabilir mi ? Fay hattı gerçek mi ?Fay hattı neden bir çizgi hat şeklinde sıralanmış muamma olurken aklımda deli sorular devam etmektedir.
Allah hepimizi kaza ve belalardan korusun. AMİN 
Diğer Benzer Paylaşımlar


496
Firma
245
Kullanıcı
96
Kategori
274
Paylaşım