İngilizce Kısa Sürede Nasıl Öğrenilir?


İngilizce Kısa Sürede Nasıl Öğrenilir?

Paylaşım Hakkında Kısa Bilgi

  •   Kategorisi ? :   Yabancı Dil
  •   Hangi İl'den ? :   Adana
  •   Hangi İlçe'den ? :   Merkez
  •   Eklenme Tarihi ? :   30-09-2020
  •    Yayımlayan :    cumaliyakar


İngilizce bugün dünyanın birçok ülkesinde konuşulan bir dil. Farkı ülke insanlarının iletişiminde ortak dil olarak ilk sırada yer alır. İşte, siyasette, eğitimde, seyahatte kısacası günlük hayatın her yerinde İngilizce bulunur. Bu sebeple birçok kişinin bilmesi gereken bir dildir. Bunun farkında olan birçok kişi farklı yöntemlerle İngilizce öğrenmektedir. İngilizce öğrenmek zor olsa da gerektiği özen gösterildiğinde kısa sürede öğrenmek mümkündür.

Kısa sürede İngilizce öğrenmenin birkaç yolu vardır. Temel noktalar belirlenerek saatler, günler, günlük konuşma kalıpları, sayılar, sık kullanılan kelimeleri öğrenerek başlanmalıdır. Bunun yanında özellikle günlük hayatta kullanılan grammer yapısı da bilinmelidir. Bunları öğrenmek için yardımcı kitaplara, videolara veya bir kursa başvurulabilir.

İkinci olarak; temel yapıyı öğrendikten sonra konular daha da ilerler ve öğrenilmeye devam edilir. Beyin yeni şeyler öğrendikçe eskiyi unutma meyillindedir. Bu sebeple İngilizce günlük hayatın içinde her yere yerleştirilmelidir. Sık sık kullanılan eşyaların üzerine küçük bir not halinde bazı kelimeler yazmak, kullanılan telefon, bilgisayar dilini İngilizceye çevirmek kelimelerin hafızada kalmasına ve kolay unutulmamasına yardımcı olacaktır.

İngilizce öğrenmek için bir diğer yöntem ise; İngilizceyi okumak, dinlemektir. En basit olarak İngilizce çizgi filmlerden basit şarkılardan başlanıp bu zamanla ilerletilmelidir. Gün içerisinde sık sık İngilizce dizi, film izlemek kelimelerin akılda kalmasına ve doğru telaffuz edilmesine yardımcı olacaktır. Filmler ilk Türkçe altyazılı izlenip, zamanla İngilizce altyazıya dönüştürülmelidir. Dizi ya da film içerisinde sık geçen kelimelerin anlamlarına bakılıp akılda kalınması daha kolay olabilir. Aynı zamanda sürekli İngilizce şarkı dinlemek de zamanla kelimelerin beyne yerleşmesine ve unutulmamasına yardımcı olur. Günlük gazete, dergi, makale gibi yazıları okumak kelimelerin yazılışının akılda kalmasına ve İngilizce cümle, metin bütünlüğünün anlaşılmasına yardımcı olacaktır.

Yöntemlerden bir diğeri de; yabancı arkadaşlar edinmek. İnternet üzerinde bulunan sitelerden dünyanın birçok farklı ülkesinden yabancı arkadaş edinilebilir ve sık sık İngilizce konuşarak öğrenilenlerin hayata geçmesi sağlanır. Konuşma yöntemi en etkili yöntemdir. İlk zamanlar sık sık grammer, telaffuz hataları yapılsa da bu gün geçtikçe daha iyi bir duruma doğru yönelecektir.
Diğer Benzer Paylaşımlar


496
Firma
245
Kullanıcı
96
Kategori
274
Paylaşım