Çocuklara İngilizce Nasıl Öğretilir?


Çocuklara İngilizce Nasıl Öğretilir?

Paylaşım Hakkında Kısa Bilgi

  •   Kategorisi ? :   Yabancı Dil
  •   Hangi İl'den ? :   Adana
  •   Hangi İlçe'den ? :   Merkez
  •   Eklenme Tarihi ? :   30-09-2020
  •    Yayımlayan :    cumaliyakar


Dil, erken yaşlarda öğrenildiği takdirde daha kolay bir şekilde öğreniliyor. Yabancı dil öğrenme süreci, çocuklarda 12 yaşına kadar devam ediyor. Bu yüzden çocuklara, en geçerli yabancı dil olan İngilizce öğretmek için geç kalmamak şart. Çocukların İngilizceye alışması ve sevmesi için erken yaşlarda yapılan pratik öğretme teknikleri, dile alışma sürecinde çocuklara kolaylık sağlıyor. Aynı zamanda ileriki yaşlar için de İngilizce konuşma kabiliyetini artırıyor.

Çocuklara İngilizce nasıl öğretilir?

İngilizce dil eğitimine 3 yaşından önce başlamak, çocuğun dili öğrenmesinde oldukça etkilidir. Ana dili dışında İngilizce de konuşulan ortamlarda bulunan çocuk her iki dili de rahatlıkla öğrenebiliyor. Bu yüzden bazı noktalara dikkat ederek çocuklara çok erken yaşlardan itibaren, kolay bir şekilde İngilizce öğretilebilir.

0 - 3 yaş arasındaki bebeklere sık sık İngilizce şarkılar ve ninniler dinletilerek, dilin kulağa yerleşmesi sağlanmalıdır. Aynı zamanda İngilizce konuşulan ortamlarda bebekleri bulundurmak da, dili hafızalarına kaydetmelerine yardımcı olur.

Çocuğa daha ileriki yaşlarda ise yabancı bakıcı tutularak ve İngilizce konuşması sağlanarak, dil etkinliği geliştirilebilir. İngilizce eğitim verilen bir kreş de dil öğrenme açısından faydalı olacaktır.

Konuşma yetisi kazanmış bir çocuğa her gün farklı kelime ve fiiller öğretilerek İngilizce dil yetkinliği artırılabilir. İngilizce eğitim seti alınarak, arabada veya evde çocuklara diyalog ve pasajlar dinletilebilir. Böylece çocuk İngilizce konuşulan bir ortamdaymışçasına dil yeteneğini geliştirebilir.

Çeşitli kelime oyunları oynayarak da çocuklara hem İngilizce öğretilebilir, hem de birlikte keyifli dakikalar yaşanabilir. Çocuğun yaşı ve yetkinliği doğrultusunda İngilizce dil kurslarına göndermek veya yabancı bir öğretmenden ders aldırmak da çocuğa doğru telafuz ve düzgün bir dil bilgisi eğitimi sağlayacaktır.

Çocuğa bir kelime öğretilirken birçok kez tekrar etmek, kelimeyi daha iyi öğrenmesine ve hafızasında tutmasına yardım eder. Aynı zamanda durumlarla ilişkilendirilen kelime ve cümleler de çocuğun dil öğrenmesini kolaylaştırır. Çocuk elma yediği zaman, kelimenin ingilizcesini söylemek ve bunu cümle içerisinde kullanmak, görsel ve işitsel hafızayı aynı anda çalıştırarak, dili hızlı öğrenmeye yardımcı olur.

Sabırlı olmak sürecin en önemli kısmıdır. Çocuğun birden kusursuz bir şekilde İngilizce konuşmasını beklemek doğru değildir. Zamanla kelimelerin doğru telafuzunu anlayan çocuk, bunu geliştirerek ileride rahat bir şekilde İngilizce konuşabilir.
Diğer Benzer Paylaşımlar


496
Firma
245
Kullanıcı
96
Kategori
274
Paylaşım