Yurtdışında Tatil Ekonomik Tatil Nasıl Yapılır ?


Yurtdışında Tatil Ekonomik Tatil Nasıl Yapılır ?

Paylaşım Hakkında Kısa Bilgi

  •    Kategori :   Şehir Merkezi
  •    Hangi Şehir ?:   Yurtdışı
  •    Hangi İlçe ?:   Yurtdışı
  •    İlan Tarihi :   11-09-2020
  •    Ekleyen :   cumaliyakar


Farklı ülkeler görmek, kültürler tanımak için yurtdışı tatili : düşünüyorsanız iyi bir programla bütçenize uygun seyahat edebilirsiniz. Pasaportunuzu çıkarttırıp vizenizi aldıysanız ve seyahat sağlık sigortanızı yaptırdıysanız keyifli bir tatil programı planlamaya başlayabilirsiniz.

Ulaşım için uçak düşünüyorsanız, biletinizi farklı havayollarından karşılaştırarak ve mümkünse seyahate çıkacağınız tarihten en az 1 ay öncesinden almanız yararınıza olur. Havayolları erken bilet satışında indirim ve kampanyalar uygular. Biraz araştırma yaparak uçak biletinizi indirimli alabilirsiniz. Gidiş ve Dönüş biletinizi bir arada almakta bir miktar indirim sağlayacaktır.

Uçak bileti almak için farklı seçenekler bulabilirsiniz. Örneğin, gideceğiniz şehirde birden çok havalimanı varsa şehir merkezine uzak olanı için indirimli biletler bulmanız mümkündür. Kalacağınız şehir merkezinde ise metro ya da otobüslerle ulaşım imkanlarını değerlendirebilirsiniz. Bazı havayolları ise çok ucuz bilet imkanı sunar ancak bagaj seçeneğiniz olmaz. Örneğin sırt çantası ya da el valiziyle seyahat etmeyi planlıyorsanız bu seçeneği değerlendirebilirsiniz.

Tren ile ulaşım da iyi bir alternatif olabilir. Özellikle Avrupa da tren ulaşımı çok sık tercih edilir. Eğer farklı şehirlerde durarak gezmek istiyorsanız tren seyahati tam size göre olacaktır.

Kalacak yer konusunda ekonomik alternatif arayışında iseniz hosteller iyi bir tercih olacaktır. Yurtdışında oldukça yaygın olan hostel kültürü ekonomik kalacak yer imkanı sunar. Seyahat eden öğrenciler ve kalabalık gruplar için iyi bir seçenektir.

Yurtdışındayken yiyecek-içecek konusunda bütçenizi aşmamak için sağlıklı ve ekonomik alternatifleriniz olacaktır. Gittiğiniz yerin yerel lezzetlerini mutlaka tadın. Her öğün restoranda yemektense, büyük marketlerden alışveriş yaparak ekonomik alternatifler yaratabilirsiniz.

Birçok turistik kentte şehir içi hatlar için kullanabileceğiniz “Günlük Bilet” satılır. Bu biletlerle bir gün boyunca metro, tramvay ve otobüslerden indirimli yararlanabilirsiniz. Tekli bilet aldığınızda ulaşımınızın çok daha pahalıya geleceğini unutmayın.

Son dakika tatil planı yaptıysanız bir seçeneğiniz de “son dakika fırsatları” sunan internet siteleri olabilir. Dünyada gün geçtikçe daha da yaygın olarak kullanılan bu siteler gideceğiniz ülkeye göre size ulaşım, otel bir arada seçenekleri sunar.

Eğer yabancı dil bilmiyorsanız ve yanınızda yabancı dil bilen biri yoksa yurtdışı turlarını tercih edebilirsiniz. Bütçenize uygun yurtdışı turlarını araştırarak keyifli bir seyahate çıkabilirsiniz.
Diğer Benzer Paylaşımlar


496
Firma
245
Kullanıcı
96
Kategori
274
Paylaşım