Balkan Turunda Nereler Gezilir ?


Balkan Turunda Nereler Gezilir ?

Paylaşım Hakkında Kısa Bilgi

  •    Kategori :   Şehir Merkezi
  •    Hangi Şehir ?:   Yurtdışı
  •    Hangi İlçe ?:   Yurtdışı
  •    İlan Tarihi :   11-09-2020
  •    Ekleyen :   cumaliyakar


Uzun zamandır gitmek istediğiniz o tatil fırsatı ayağınıza geldi. Balkan Turu'na çıkacaksınız. Peki Balkan Turu sırasında rotanız nasıl olmalıdır, nereleri gezerseniz keyif alır ve tatilinizden mutlu dönersiniz?Balkan seyahatinize çıkmadan önce rotanızı belirlemelisiniz.Balkan turu önerileri;

Üsküp

Üsküp, yıllarca Osmanlı yönetiminde kalmış ve halen birçok Türk'ün yaşadığı Vardar Nehri'nin iki yakasında kurulu tarihi bir şehirdir. Bir tarafında Arnavutlar ve Müslümanlar, diğer tarafında ise Ortodoks Hristiyanları yaşamaktadır.

Peki Üsküp'te nereleri gezmeli, neler yemeli?


Üsküp kalesinden şehir manzarasını seyretmeden dönerseniz üzülebilirsiniz.
Makedonya Meydanı’ndaki Büyük İskender Heykelini, Taş Köprü’yü ve Türk çarşısını ziyaret edebilirsiniz.
Vardar nehri çevresindeki parkları, botanik bahçesini gezebilirsiniz.
Meşhur Rahibe Teresa’nın evini kesinlikle görmeli, fotoğraf arşivinize katmalısınız.
Sabah kahvaltınızda simit ve poğaça tercih ederseniz hiç de pişman olmazsınız. Üsküp'ün o huzur veren havasında öğle yemeğinde ünlü köftelerini deneyebilirsiniz.

Mostar ve Saraybosna

Mostar köprüsü Bosna-Hersek'in Mostar şehrinde, Neretva Nehri üstünde Mimar Sinan'ın öğrencisi olan Mimar Hayreddin tarafından 1566 yılında inşa edilmiştir.


Aynı zamanda Mostar'da Neretva nehrini ve eski çarşıyı gezmeli o enfes boşnak böreğinin tadına bakmalısınız.
Saraybosna'da ise Umut tüneli, Latin köprüsü, Gazi Hüsrev Bey camiisi, Katolik ve Ortodoks kilisesi ve Ferhadija caddesi görülecek yerler arasında ilk sıralardadır.

Belgrad


Kalemeydan parkını görmeli, Belgrad kalesini gezmelisiniz. Knez Mihailova caddesini, Victor anıtını, Taşmeydan’ı, Ada Ciganlija’yı, St. Mark Kilisesi’ni, Nikola Tesla Müzesi’ni, Saint Sava Kilisesi'ni, Zemun’u görmeli bu harika mimari ve tarih kokan yerleri arşivlemelisiniz. Balkan ezgileri eşliğinde güzel yemekler yiyerek tarihi ülkenin havasını içinize çekebilirsiniz.

Bulgaristan

Batıda Sırbistan ve Makedonya, doğuda Karadeniz, kuzeyde Romanya, güneyde Yunanistan güneydoğuda Türkiye ile komşu olan Bulgaristan toplamda 28 şehire sahip Balkan ülkesidir. Geçmişi Osmanlı'ya dayanan Bulgaristan'da gezilecek yerler oldukça fazladır.


Gezilecek yerleri listelemek gerekirse; Plovdiv, Sofya, Vitosha Dağı, Şumen, Smolyan, Svilengrad, Kırcaali Şehri, Sunny Beach, Pamporovo Kayak Merkezi ve Nessebar Yarımadası ve Antik Şehri'ni kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Sebze yemekleri ve lezzetli şarabını da denemeli bu nefis tatlardan kendinizi mahrum etmemelisiniz.

Balkan Turu'na çıkmadan önce rotanızı belirlemeli, gezilecek yerleri listelemelisiniz. Böylece kararsızlıkla vakit kaybı yaşamaz ve daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.
Diğer Benzer Paylaşımlar


496
Firma
245
Kullanıcı
96
Kategori
274
Paylaşım