Yemen Mutfağı


Yemen Mutfağı

Paylaşım Hakkında Kısa Bilgi

  •    Kategori :   Yemek kültürü‎
  •   Hangi Şehir ?:   Yurtdışı
  •    Hangi İlçe ?:   Merkez
  •    İlan Tarihi :   23-10-2020
  •    Ekleyen Kişi:   cumaliyakar


Yemen mutfağı Yemen'de yayılmış bir mutfak türüdür.Tavuk eti ve koyun eti, dana etinden daha sık kullanılmaktadır, çünkü dana eti pahalıdır. Balık eti ise özellikle kıyı bölgelerinde kullanılmaktadır.Peynir, tereyağı ve diğer süt ürünleri daha az kullanılmaktadır. Yayık ayran, bazı köylerde hemen hemen her gün kullanılmaktadır.

Saltah

Yemen'in ünlü yemeklerinden biridir. Çeşitli besinler içerir.

Diğer Yemen yemekleri


Aseed, Fahsa, Thareed, Samak Mofa, Lahm Mandi, Fattah, Shafut, Bint AlSahn, Jachnun

Yemen ekmek çeşitleri


Tawa, Tameez, Laxoox, Malooga, Kader, Fateer, Kudam, Rashoosh, Oshar, Khamira ekmekleri Yemen'in ekmek çeşitleridir ve genllikle taboon adlı tandırlarda yapılır.). Malooga, khubz ve khamira popüler ev ekmeklerindendir.Pita ve roti ekmekleri ise satın alınabilecek ekmeklerdendir.

İçecekler[


Çay, siyah çay(karanfil, kakule ve nane ile birlikte), Qishr(kahve), Qahwa(Kahve), Karkadin, Naqe'e Al Zabib soğuk kuru üzüm içeceği, Diba'a ezilmiş nektar.

Kahve, Yemen'de geniş ölçüde yetiştirilmektedir, siyah çay diğer seçeneklerdendir. Çay, sabah kahvaltısından sonra öğle yemeği ile ve akşam yemeği ile tüketilir. Popüler tatlandırıcılar kakule, nane ve karanfildir. Qishr adı ile kahve de yapılmaktadır. Ama en ünlü kahve Mocha kahvesidir.
Diğer Benzer Paylaşımlar


496
Firma
245
Kullanıcı
96
Kategori
274
Paylaşım